19 lis 2015

Nietypowy tydzień


Minął nietypowy tydzień


Czwartek – środa

12-18 listopad 2015

Tydzień miniony był nietypowy. Oprócz standardowego trybu pracy Koguta domowego – zakupy, przygotowywanie posiłków, logistyka zajęć, pomoc w nauce, doszły sprawy nietypowe.

Ubiegły czwartek i piątek Kogut domowy był sam z dziećmi. Żona wyjechała służbowo w delegację na dwa dni. Tak więc cała opieka nad dziećmi i domem spoczywała na mnie. Jest to ogromny plus takiego rozwiązania, ponieważ nie trzeba martwić się o opiekę nad dziećmi, pomoc w nauce oraz o wiele innych drobnych spraw codziennych. Można całkowicie poświęcić swój czas na prowadzenie domu. Z kolei żona może także spokojnie i bez obaw realizować swoje zawodowe aspiracje oraz marzenia.

Po nietypowym czwartku i piątku przyszła kolej na inny weekend. Syn miał zawody sportowe na wyjeździe i w związku z zaplanowaniem swojej pracy i obowiązków na piątek mogłem uczestniczyć w jego sprawach. Dla dziecka jest bardzo ważne, aby rodzic uczestniczył w jego życiu szkolnym, sportowym, artystycznym. Jest to kolejna duża zaleta pracy Koguta domowego – pełna dyspozycyjność wobec dzieci oraz żony. W ten weekend mogłem kibicować dziecku i cieszyć się jego radością, a syn miał pełne poczucie zaangażowania ojca w jego życie.

Poniedziałek także zaczął się inaczej i tak zostało do środy – rozchorowałem się. Zdarza się każdemu i w pracy Koguta domowego także człowiek choruje. Jest to o tyle trudne, że pomimo choroby, trzeba swoje obowiązki wypełniać. Dzieci muszą jeść, chodzić do szkoły i realizować swoje marzenia poza szkołą. Dla Koguta domowego jest to wyzwanie, nie może iść na zwolnienie lekarskie i wyleczyć się. Trzeba znaleźć sposób na kurację domową. Ja w każdej wolnej od obowiązków chwili kładę się do łóżka i biorę lekarstwa. Pomaga, lecz wypełnianie obowiązków jest bardzo trudne. To jest też inna strona pracy Koguta domowego i prowadzenia domu. Z drugiej strony można bardziej się uodpornić na różnego rodzaju infekcje. Można także w tum czasie dokształcić się, aby skuteczniej pomagać dzieciom w nauce. Tak więc początek tygodnia był również nietypowy.

Oczywiście poza tymi różnymi sprawami życiowymi, życie rodziny toczy się dalej i obowiązkiem Koguta domowego jest nadal utrzymywać rytm dnia, pomagać w nauce, realizować obowiązki gospodarcze i logistyczne.

Miłego dnia.

Kogdom